4.01.2014

60$'a Gelinlik Olur Mu Demeyin! / Wedding Dresses Start From 60$!


Şu anda bugüne kadarki en ilginç postlarımdan birini yapıyor olabilirim :) Son  zamanlarda yabancı sitelerde yaygınlaşan gece elbisesi, tuvalet satışı trendi son olarak gelinlik satışı çılgınlığına dönüştü. İnternetten gelinlik alma fikri başta çok saçma gelse de düşününce bir sürü artısı olduğunu fark ediyor insan. Ben bu postu Dressv.com dan ve oranın gelinliklerinden yola çıkarak hazırladım ama siz bir sürü başka sitede de gelinlik bulabilirsiniz. Modelleri hoşuma gittiği ve çeşitliliği diğer sitelere göre daha fazla olduğu için ben seçimimi Dressv.com dan yana kullandım. Şimdi, internetten gelinlik almak neden mantıklı olabilir? sorusunun cevaplarını sıralayalım...

1- Bu gelinliklerin fiyatı 67$'dan başlıyor ve 500$'a kadar uzanıyor yani en ucuzu ortalama 140 TL, en pahalısı 1000 TL gibi düşünebilirsiniz. Şu anda evlilik hazırlığında olan bir sürü arkadaşım var ve hepsi gelinlik arıyor :) Onlardan duyduğum kadarıyla Türkiye'de gelinlik piyasasında fiyatlar almış başını gitmiş..  Ortalama bir gelinliğe 3000 TL vermek yerine 300 TL vermeyi tercih edersiniz sanırım :)

2- Fiyat avantajının yanında model seçenekleri de çok fazla.. Sadece bu sitede 500 farklı modelde gelinlik var. Bir de diğer siteleri düşünürseniz, Türkiye'de bulamayacağınız bir çok modeli de burada bulabilirsiniz..

3- Uzun zamandır ayakkabıyı bile internetten alabilen biri olarak şunu fark ettim ki, her websitesi ürünü için bel, basen, kol, uzunluk vs. her detayı cm. olarak yazıyor. Eğer kendinizi doğru ölçmeyi becerirseniz aldığınız ürünler üzerinizde kabinde denemiş gibi cuk oturuyor :) (Bkz. Denedim biliyorum) Bu yüzden beden konusunda da bir sıkıntı yok. Çok tereddütte kalırsanız birkaç cm. büyük alırsınız ve terzide azıcık daraltırsınız.. Hala süper kardasınız :)

4- Son olarak da, burada her modeli, mankenin üzerinde önden arkadan sağdan soldan görüp gelinliğin nasıl durduğunu ya da üzerinizde nasıl durabileceğini net olarak kestirebiliyorsunuz. Mağazada askılarda duran onlarca modeli ise ancak tek tek deneyerek anlayabiliyorsunuz..

Şimdi olaya biraz daha sıcak bakıyor musunuz? Biraz ikna edebildim mi? :)
DressV'nin bütün gelinliklerini görmek isterseniz bu linke tıklayabilirsiniz, bir göz atmalısınız :) http://www.dressv.com/wedding-dresses-2014-c103383/

Hi guys! I know that we are in winter now, it's not wedding season but it's exactly he preparation season for weddings! I have lots of friends who are planning to get married this summer and all of them are looking for perfect wedding dress. It's a really important issue and every girl want to be brilliant at her wedding.. Like a fairytale.. :) While i was searching wedding dresses on internet i found a website which has more than 450 kinds of wedding dresses! They're really amazing and for very affordable price! At first, it looks a interesting idea to buy a wedding dress online.. You think that you don't have chance to try it.. But if you think carefully, actually it is not a problem and there are lots of advantages to buy a wedding dress online... I made a quick list to remind you them ;)

1- Of course price advantage!! These wedding dresses' prices start from 68$ and up to 500$.. Wedding dresses are so special and they're always expensive.. You can't buy a wedding dress from a store for this kind of price.. At least you have to pay 1500$.. So,  prefer to pay 150$ instead of 1500$ :)

2- You can find lots of kinds wedding dresses here. There are almost 500 different kind of wedding dress in DressV.com. You can't find 500 different kinds in any store :)

3- I'm really addicted to online shopping. I can buy my shoes even online. I relaized that, all websites are writing measurements of products there, you can see how many cm. of its bust, belt, lenght etc.. If you know your body well as cm. you can easily find the right size. I never did wrong. :) If you are not comfortable about that, you can buy a few cm. wider, so you can take it to a tailor.. ;) It's a small operation but you have an amazing wedding dress for very affordable price...

4- Lastly, in this website you can see all wedding dresses in front, back, right or left side.. And you can understand that how could it look on you.. But if you go a store, you have to try all of them to understand it. It's so important, because trying tons of wedding dresses is so tiring.. :) 

What do you think about that? :) Waiting your comments babes!
If you want to see all wedding dresses of DressV, click this link: http://www.dressv.com/wedding-dresses-2014-c103383/

-Z-2 yorum:

  1. aklımda bulunacak canım çok sağol yalnız kargo işi nasıl ki burada ??

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Kargo biliyorsunuz ki 100$ ın üzerinde olunca gümrükte sorun çıkabiliyor ama siteyle mailleşip bu durumu haberdar ederseniz ücret i daha düşük gibi gösterip yardımcı olabiliyorlar gümrük konusunda.. O yüzden en güzeli siteye mail atıp yardım istemek :)

      Sil

I love your comments! :)

Link Within

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...